Kilka ogólnych porad o wizycie u stomatologa - O dentystach

Dentysta Ruda Śląska

Środki wykorzystywane w czasie przeprowadzania przeglądu dentystycznego

Wykonywanie przeglądu dentystycznego jest podstawową usługą stomatologiczną wykonywaną na początku każdej wizyty w gabinecie dentystycznym. Dlatego stomatolodzy starają się o to, aby wykonywa

Kilka ogólnych porad o wizycie u stomatologa - O dentystach Dentysta Ruda Śląska
ne przez nich przeglądy stomatologiczne stały na jak najwyższym poziomie. Poza tym wykorzystują oni w czasie ich przeprowadzania nowoczesne narzędzia, które są nie tylko zwykłymi narzędziami, ale również narzędziami obsługiwanymi w sposób mechaniczny. Sięgają także po różne środki pozwalające na dobre poznanie stanu uzębienia. W razie potrzeby wykonują także zdjęcia rtg zębów już podczas pierwszego przeglądu dentystycznego. Pozwala im to na dokładne zaplanowanie całego procesu leczenia zębów swoich pacjentów.

Prywatny gabinet stomatologiczny zwykle zapewnia dostęp do nowoczesnych metod i środków leczenia. Dlatego prowadzenie prywatnego gabinetu stomatologicznego może być bardzo opłacalne dla jego właściciela. Jednak musi on liczyć się z tym, że utrzymanie prywatnego gabinetu będzie możliwe tylko wówczas, jeżeli będzie on posiadał sporą liczbę zadowolonych i powracających pacjentów. Wobec tego osoby prowadzące prywatne gabinety dentystyczne starają się bardzo precyzyjnie leczyć zęby swoich pacjentów i posiadają nowoczesne wyposażenie. Takie wyposażenie sprawia, że podczas leczenia zębów można sięgać po wszelkie potrzebne w jego trakcie narzędzia, a poza tym pacjent może być leczony w przyjemnych dla siebie warunkach.


Kim jest lekarz dentysta?

Lekarz dentysta (lekarz stomatolog), pot. dentysta (z łac. dens dopełniacz dentis "ząb") ? osoba uprawniona do praktycznego stosowania wiedzy z zakresu stomatologii.

W Polsce tytuł lekarza dentysty i ograniczone prawo wykonywania zawodu uzyskuje się po pięcioletnich jednolitych studiach magisterskich na kierunku lekarsko-dentystycznym w jednej z uczelni medycznych. Pełne prawo wykonywania zawodu lekarza dentysty uzyskuje się pozytywnym zdaniu Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Końcowego lub Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Państwowego (przed rokiem 2013) oraz po odbyciu rocznego stażu podyplomowego12(dotyczy wyłącznie osób kończących studia przed 1 października 20163).

Zgodnie z ustawą o zawodzie lekarza i lekarza dentysty z dnia 5 grudnia 1996 r.4, lekarz dentysta upoważniony jest do leczenia schorzeń zębów, jamy ustnej oraz obszaru twarzoczaszki i okolic przyległych.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Lekarz_dentysta


Dlaczego nie należy się bać dentysty?


Osoby, które boją się dentysty oraz drżą na samą myśl o jakimkolwiek leczeniu stomatologicznym, powinny się na spokojnie zastanowić dlaczego tak jest. Jeśli spojrzy się na ten problem bardziej racjonalnie okaże się, że wcale nie trzeba się bać wizyty u dentysty. Przede wszystkim należy sobie uświadomić, że lekarz stomatolog ma na celu nieść pomoc swoim pacjentom, zadbać o ich zdrowe zęby oraz okolice jamy ustnej i twarzy. Co jednak jeśli wiemy, że z naszymi zębami jest źle i boimy się bólu, który będzie towarzyszył leczeniu? W takim wypadku warto pomyśleć o nowoczesnych metodach znieczulania, które sprawiają, że ból nie jest odczuwalny. Dzięki coraz nowszym rozwiązaniom technicznym leczenie stomatologiczne jest bezpieczniejsze i bardziej komfortowe dla pacjenta.